nasze serwisy:LKS Orzeł Palowice |Parafia Palowice.NET |Ochotnicza Straż Pożarna |Kanał Youtube

Czwartek, 2023.03.23 :: Pelagii, Feliksa - temperatura 16.6°C - prędkość wiatru 2.2km/h [ zobacz historię ]

Pierwszy obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP

nawigacja: Strona główna » Aktualności » Pierwszy obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Pierwszy obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP za nami

Po wielu latach do kanonu wakacyjnych wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży wrócił miejsko-gminny obóz szkoleniowo-wypoczynkowy MDP OSP.


W dniach 15-24 lipca 17 dzieci i młodzieży z jednostek OSP Palowice, OSP Bełk i OSP Dębieńsko Wielkie wzięło udział w obozie, który został zorganizowany dzięki połączeniu sił OSP Palowice i Fundacji GaSzo.

Przez 10 dni młodzi adepci ochotniczej straży pożarnej pod opieką czteroosobowej kadry wzięli udział m.in. w zajęciach z majsterki obozowej, współpracy w grupie, pracy z wężami, musztry, alarmach przeciwpożarowych, spływie kajakowym, zajęciach z survivalu oraz zwiedzili salę edukacyjną Ognik oraz siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. Obóz odbył się na terenie ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego „Kokotek” w Lublińcu.

Oboz OSP
Za okazaną pomoc w organizacji obozu szczególnie dziękujemy: Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Lublińcu oraz Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Obóz MDP został dofinasnowany ze środków Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w ramach realizacji zadania publicznego pt. "Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych".

Zarząd OSP Palowice i Zarząd Fundacji GaSzo
Poleć na Facebook