nasze serwisy:LKS Orzeł Palowice |Parafia Palowice.NET |Ochotnicza Straż Pożarna |Kanał Youtube

Poniedziaďż˝ek, 2024.05.20 :: Bernardyna, Bazylego - temperatura 11.8°C - prďż˝dko�� wiatru 0km/h [ zobacz historiďż˝ ]

Dożynki parafialne 2006

nawigacja: Artykuły » Dożynki parafialne 2006W niedzielę, 10 września odbyła się w Palowicach uroczystość dożynkowa. Tak, jak w latach ubiegłych rozpoczęła się korowodem od Kaplicy Św. Jana Nepomucena, który poprowadzili jeźdźcy konni. W korowodzie uczestniczyła orkiestra, poczty sztandarowe, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, niosące własnoręcznie wykonaną, jubileuszową koronę oraz przygotowany przez parafian pokaz ciągników i maszyn rolniczych. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele władz samorządowych: Piotr Ignacy – wiceburmistrz GiM Czerwionka-Leszczyny, Wiesław Janiszewski - przewodniczący Rady Miejskiej, Wincenty Klyta - wicestarosta rybnicki oraz Bernard Strzoda – sołtys Palowic. Tegorocznymi starostami byli Teresa i Jacek Kasperczykowie.


Szczególną uwagę należy poświęcić koronie dożynkowej, która w tym roku została zrobiona w formie zabytkowego kościółka. Opierająca się na stalowej konstrukcji, wykonana ze słomy i wszystkich rodzajów zbóż korona, zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Jej autorka – Anna Słupik – wykonuje korony dożynkowe od początku istnienia parafii, tj. od 25 lat. Jednak to jej 49 korona, bowiem pani Anna wykonuje owe symbole dożynkowe również po to, by reprezentowały naszą Gminę podczas dożynek powiatowych. W tym roku gminna korona pani Anny zajęła I miejsce.


W ramach festynu dożynkowego odbył się mecz piłki nożnej „Orzeł” Palowice – „Czarni” Przegędza, po którym o godz. 16:00 rozpoczęła się Biesiada Śląska. Podczas festynu wystąpili: Piekarskie Trio oraz Teresa Szulc. O godz. 19:00 w restauracji Palowiczanka zaczęła się zabawa dożynkowa.


Poleďż˝ na Facebook