nasze serwisy:LKS Orzeł Palowice |Parafia Palowice.NET |Ochotnicza Straż Pożarna |Kanał Youtube

Poniedziałek, 2018.11.19 :: Matyldy, Elżbiety - temperatura 0.9°C - prędkość wiatru 11.5km/h [ zobacz historię ]

pokaż/ukryj ekran logowania

Dotacje na zakup sprzętu ratowniczego

nawigacja: Strona główna » Archiwum: Aktualności » Dotacje na zakup sprzętu ratowniczego26 kwietnia w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski podpisał umowę na przyznanie dotacji na zakup sprzętu potrzebnego do ratowania życia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny pozyskała dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 62 865 zł, dzięki której do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie całej miejscowości, trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, za pośrednictwem samorządu zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy ratujące życie.

Dzięki pozyskanej dotacji do dziewięciu jednostek OSP z terenu gminy trafią defibrylatory (wszystkie jednostki poza OSP Książenice, która już posiada taki sprzęt), zaś wszystkie dziesięć jednostek zostanie wyposażonych w parawany do zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

„To strażacy ochotnicy prawie zawsze jako pierwsi są na miejscu zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie i zdrowie ludzi. Dziś podpisaliśmy umowę na realizację bardzo ważnego zadania, które wpływa na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Zapewni zakup najbardziej potrzebnego sprzętu ratującego życie osób poszkodowanych” - podkreślił burmistrz W. Janiszewski.

W podpisaniu umowy na dotację uczestniczyli także skarbnik Gminy i Miasta Zbigniew Wojtyło oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Środowiska Adrian Strzelczyk.
Zakup sprzętu zaplanowano na przełom maja i czerwca br.

źródło: Czerwionka-Leszczyny
Poleć na Facebook

Dodaj komentarz:

zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarz